ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2815146
*
nr 281 5146
Spegel
Metall, H.53
Utrop:
100 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 november 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/10 16:57:45
1
100 kr
2/11 15:01:04
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 281 5146
Spegel
Metall, H.53
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 november 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/10 16:57:45 | 1 | 100 kr |
2/11 15:01:04 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.